_
گـروه صنعتـی نامـی

گروه صنعتی نامی با بیش از 70 سال تجربه ارزنده بازرگانی و تولیدی توانسته است با پایبندی به 6 اصل اتحاد، احترام، همدلی، صداقت، پشتکار و نو آوری نقش قابل توجهی در ارائه خدمات و محصولات High Performance  در صنعت پلی اورتان ایفا نماید.

در این راستا شرکت رسام پلیمر نامی به عنوان زیر مجموعه این گروه صنعتی موفق به اخذ مجوز دانش بنیان از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال 1395 گردید که گام بسیار مهمی در راستای خود کفایی کشور عزیزمان ایران در صنعت پلی یورتان برداشته  است.

این مجموعه با پشتوانه سرمایه های انسانی خود و نصب و راه اندازی یکی از پیشرفته ترین خطوط تولید سیستم هاوس موفق به تولید و ارائه انواع پلی استر های تخصصی، پری پلیمر ها، کاتالیست ها و پلی میکس  ها برای صنایع مختلف کفش، عایق های صنعتی، خودرو سازی، لوازم خانگی و ابر و اسفنج، چسب سازی، رنگ سازی و سایر صنایع مرتبط به بازار های داخلی و خارجی شده است.

تاریخچه

پایه های گروه صنعتی نامی توسط حاج محمد نامی در سال 1322 در یک کارگاه کوچک تولید کفش بنا شد که با تلاش و همت و درایت ایشان کار تولید کفش به بار نشست و منجر به گسترش کار به سمت بنکداری کفش در بازار تبریز گردید. در دهه 40 و اوایل دهه 60 با اضافه شدن پسران حاج محمد، نفس تازه ای در کسب و کار ایشان دمیده شد که نتیجه آن ورود به حوزه لوازم و مواد اولیه کفش و بعدها در اواخر دهه 60 تولید زیره کفش بود.
این گروه در ادامه راه با هدف پیشرفت روزافزون اقدام به تولید گرانول پی وی سی نمود. در دهه 80 با اضافه شدن نسل سوم، گروه صنعتی نامی با سرعت بیشتری در مسیر پیشرفت و ارتقا کار گام برداشت، که منجر به تولید زیره پلی یورتان گردید. 

در اواسط دهه 80 با ورود نسل سوم گروه صنعتی نامی به واردات مواداولیه پلی اورتان ازکشورهای مختلف برای صنایع مختلف علی الخصوص صنعت کفش اقدام نمود. شرکت بازرگانی که با هدف واردات این محصولات تاسیس گردیده بود موفق به اخذ نمایندگی انحصاری دو شرکت بین المللی در عرصه پلی اورتان گردیدوبه عنوان نماینده انحصاری پخش محصولات این دو شرکت فعالیت نمود.

در سال 94 در راستای خودکفایی در تولید محصولات پلیمری با کارایی بالا در ایران اقدام به حمایت از نیروهای متخصص دانشگاهی و مراکز پژوهشی نمود. این گروه با محور ارتقای کیفیت و نگرش نوین به صنعت پلی یورتان در ایران و با توجه به نیاز کارخانجات به مواد اولیه با کیفیت در صنایع مختلف، فعالیت خود را به تولید مواد اولیه پلیمری و خدمات نوین در این راستا متمرکز کرده است.
با آغاز تولید داخلی این محصولات، شرکت بازرگانی دانش و تجربه خود در زمینه بازرگانی ،بازار وفروش این محصولات را به شرکت رسام پلیمرنامی انتقال داده و  فعالیت خود را متوقف کرد.
درادامه ، شرکت اقدام به تولید انبوه مواد اولیه سیستم پلی یورتان با استفاده از دانش روز دنیانموده ودر در سال 1397 نیز  خط تولید تمام اتوماتیک خود را مورد بهره برداری قرار داد.

در سال 1398 نیز محصول پلی یورتان در گرید کفی وفلکسی در مقیاس آزمایشگاهی تولید شده ودر سال 1399 نیز تولید انبوه  گرید کفی و فلکسی شروع شد. در همین سال فاز 2 در محل جدید خود طراحی گردیده وپیش بینی می شود تا سال 1402  بتوان مورد بهره برداری قرار گیرد. 

 
 
اصول ما

  • سرمایه گذاری دردانش، تکنولوژی و منابع انسانی با استفاده از نوآوری ها
  • رعایت اصول اخلاقی وحرفه ای دربرخورد با مشتریان با توجه به اصل مشتری مداری
  • ایجاد محصولات تخصصی  بنابر نیاز مشتری
توسعه محصول و فناوری جدید     

ما یک تیم فنی مجرب داریم، می توانیم نوع جدید یا ویژه ای از پلی اتر، پلیول، فرمول سیستم پلی اورتان و فن آوری کاربرد مربوطه را بر اساس نیاز مشتری ایجاد کنیم.
شرکای خارجی و تامین کنندگان

گروه صنعتی نامی در جهت اهداف خود و با توجه به نیاز کارخانجات داخلی به مواد با کیفیت، اهتمام به همکاری با کارخانجات و تولید کنندگان معتبر داخلی و بین المللی نموده است. مواد ارائه شده توسط این گروه، از شرکت های معتبر بین المللی همچون کمی (Kemi)، سامسونگ (Samsung)، ساسول (Sasol)، ماربو (Marbo)، ای تی ان (ATN) و شرکت های معتبر داخلی همچون پتروشیمی فارابی، پتروشیمی شازند، پتروشیمی بندر امام و پتروشیمی کارون تامین می شود.
شرکت پتروشیمی کارون
ماربو
شرکت پتروشیمی بندر امام
ال جی
شرکت پتروشیمی فارابی
ساسول
سامسونگ
شرکت پتروشیمی شازند
کمی
ای تی ان